پروتکل PCoIP چیست؟
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴

پروتکل PCoIP چیست؟

PCoIP  یک پروتکل اختصاصی نمایش از راه دور میباشد که توسط شرکت Teradici طراحی و توسعه داده شده است.این پروتکل... .
 
PC- IP (PCoIP)   یک پروتکل اختصاصی نمایش از راه دور میباشد که توسط شرکت Teradici طراحی و توسعه داده شده است.این پروتکل ...
این پروتکل هم بصورت سخت افزاری و هم  نرم افزاری در دسترس میباشد. در سال 2008 شرکت VMware به پروتکل PCoIP شرکت  Teradici  مجوز رسمی اهدا نموده و این پروتکل را  VMware  Horizon View پشتیبانی مینماید.
PCoIP   یک پروتکل مبتنی بر UDP است که  توسط میزبان ارائه میگردد (Host-rendered) ، چند کدی (Multi-codec)بوده و به صورت پویا تطبیقی ​​است. تصاویر ارائه شده بر روی سرور به صورت پیکسل پیکسل، فشرده شده و کد گذاری شده، دریافت میشود و سپس برای رمزگشایی و واگشایی (Decompression) به Client فرستاده  می شوند. باتوجه به  پیکسل ها، ازکد های متفاوت برای کد گذاری(Encoding) پیکسل ها استفاده میشود چرا که تکنیک های کدگذاری از لحاظ کارایی برای تصاویر ویدئویی در مقایسه با فایلهای متنی متفاوت میباشند.
این پروتکل همچنین بصورت پویا و منطبق با پهنای باند کد گذاری مناسب را انتخاب مینماید. درمحیط های با پهنای باند پایین این پروتکل از روش خاصی از فشرده سازی استفاده مینماید که در وهله اول با حذف قسمتی از اطلاعات یک تصویر فشرده شده را به سرعت منتقل مینماید و به دنبال آن اطلاعات تکمیلی را جهت اصلاح تصویر اولیه منتقل مینماید. حال آنکه در صورتی که ترافیک شبکه پایین بوده و یا زیرساخت توسعه یافته ای داشته باشد و یا در جایی که وفاداری به جزییات تصویر از حفظ پهنای باند مهم تر باشد مانند تصاویر پزشکی از سیستم فشرده سازی کامل بدون حذف اطلاعات استفاده میگردد.  
در حاضر زیروکلاینت C71 Centerm  بدلیل داشتن چیپست قدرتمند Teradici و پشتیبانی کامل از پروتکل PCoIP میتواند؛ گزینه فوق العاده ای برای سازمانهایی که نیاز به یک زیروکلاینت قدرتمند دارند؛ باشد.
۹ آبان ۱۳۹۴

پدرام حقیقی

این مطلب برای من خیلی تازه بود، تشکر.
۲۳ ارديبهشت ۱۳۹۴

حسابی

با سلام از مقاله شما بسیار ممنون. به نکات جالب توجه ای اشاره فرمودید.
موفق باشید

پاسخ پشتیبانی/۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴

با تشکر از بازدید شما دوست گرامی
تین آوا سیستم
۲۲ ارديبهشت ۱۳۹۴

ناصر

سلام
با تشکر از مطلب بسیار مفیدتون .

پاسخ پشتیبانی/۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۴

با تشکر از بازدید شما دوست عزیز
تین آوا سیستم

ثبت نظر و نقد شما